X Jubileuszowy Festyn Rodzinny w Skrzyszowie. 19.06.2016r.

Festyn zorganizowany był w niedzielne popołudnie 19 czerwca na placu przy szkole podstawowej i rozpoczął się tradycyjnie przemarszem Orkiestry Dętej z Dębicy z mażoretkami z zespołu ANTURJA ze Skrzyszow. Atrakcją festynu był występ zespołu tanecznego ANTURJA ze Skrzyszowa. Dyrektor szkoły Andrzej Ziajor i przedstawiciele władz lokalnych wręczyli mażoretkom dyplomy za ich wysokie osiągnięcia na  Ogólnopolskich XVIII Mistrzostwach Mażoretek w Kędzierzynie Koźlu w dniach 20 – 22 maja 2016 r. Szczególne słowa podziękowania skierowano do p. Bernadety Frysztak – wicestarosty powiatu ropczycko – sędziszowskiego za ogromne i bardzo znaczące wsparcie finansowe naszego zespołu Anturja, które umożliwiło wyposażenie w nowe stroje wszystkich grup wiekowych. Na tej imprezie zespół Anturja pożegnał swoją długoletnią instruktorkę Kingę Mazur, która jednak uczestniczy w grupie Anturja Plus.