XIII CHARYTATYWNY BAL KARNAWAŁOWY, 15.02.2020r.

Karnawał kojarzy się przede wszystkim z tańcem i śpiewem. Słysząc to słowo przychodzi nam na myśl najsłynniejszy karnawał w Rio de Janeiro oraz słynny Bal Maskowy w Wenecji. Nawiązując do balów karnawałowych z różnych zakątków świata i tradycji karnawałowych – 15 lutego 2020r. w restauracji Rajski Ogród w Skrzyszowie odbył się już XIII bal charytatywny zorganizowany przez dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Andrzeja Ziajora. Bal ten został zorganizowany przy wsparciu wielu ludzi dobrej woli, a cel bardzo szlachetny – wszechstronny rozwój młodych ludzi, którzy kochają taniec, czyli wsparcie działającego od 2006r. zespołu Anturja. Odwołując się do powiedzeń i mądrości ludowych „Ten, kto angażuje swoje bogactwa, myśli i słowa w popieranie dobra innych, żyje pełnią życia”. Docenienie pracy i talentu oraz dawanie możliwości rozwoju innym to jest coś najpiękniejszego, co można uczynić dla drugiego człowieka. Dochód z balu przeznaczony jest dla zespołu m.in. na wypoczynek letni i doposażenie…
Swoje umiejętności zaprezentowały mażoretki przygotowane przez instruktorkę Katarzynę Rymut w następujących układach tanecznych: Magdalena Bachórz – solo pom pom, Zuzanna Warunek i Alicja Kania – duo pom pom, Katarzyna Rokosz i Natalia Kipa – duo pom pom, Paulina Bukowska i Zuzanna Bachórz – duo pom pom, przedszkolaki – formacja pom pom, juniorki – formacja pom pom, kadetki i kadeci – formacja pom pom, Zuzanna Paruch – solo buława i seniorki – mini formacja baton. Wyrażamy ogromną wdzięczność zarówno przedstawicielom lokalnego samorządu, przedsiębiorcom, jak też wszystkim obecnym na balu za wszelkie dobro, życzliwość, hojność i wsparcie naszego przedsięwzięcia, bo to Wasz wielki wkład w rozwój naszego zespołu i naszej placówki. „Radość, którą niesiemy innym, zawsze do nas powróci” – niech słowa Zenty Mauriņy będą inspiracją do organizacji w przyszłości podobnych zabaw i inicjatyw, których celem będzie dawanie dobra innym, bo to właśnie ta pomoc innym łączy wszystkich uczestników naszego balu.