XII Charytatywny Bal Karnawałowy w Skrzyszowie, 16.02.2019r.

„ Ile dasz, tyle otrzymasz, czasem z najbardziej niespodziewanej strony”. [Paulo Coelho]

Karnawał trwa w najlepsze. Jest to czas wielu szalonych imprez tanecznych w gronie przyjaciół i znajomych, trwających do białego rana. 16 lutego w Rajskim Ogrodzie w Skrzyszowie bawiło się około 160 osób na XII Charytatywnym Balu Karnawałowym, a wśród nich przedstawiciele gminy Ostrów na czele z wójtem Grzegorzem Ożóg z małżonką, ludzie pełniący różne funkcje w społeczeństwie oraz przedsiębiorcy. Na wstępie dyrektor  Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Skrzyszowie, a zarazem organizator i gospodarz balu, Andrzej Ziajor  gorąco i serdecznie powitał wszystkich gości i wszystkich uczestników balu oraz bardzo serdecznie wszystkim podziękował za pomoc dla naszego zespołu i naszej placówki.

Na balu zobaczyliśmy występy dziewcząt zespołu mażoretkowego Anturja w różnych układach tanecznych, zespołu, który powstał w 2006r. Pierwszym instruktorem była wówczas Agnieszka Kuraś (obecnie Rubacha). Kolejnymi instruktorkami naszego zespołu były Kinga Bieś i Kinga Mazur, a obecnie trzeci rok zespół prowadzi Katarzyna Rymut, która była  w zespole od początku jego powstania. Bardzo serdecznie i  gorąco dyrektor powitał wszystkie instruktorki, które były obecne na balu. Zespół Anturja cały czas się rozwija i osiąga znaczące sukcesy również na szczeblu ogólnopolskim, a ostatnio również europejskim, ponieważ zakwalifikował się na Mistrzostwa Europy w Chorwacji i w sierpniu 2018r., dzięki pomocy finansowej sponsorów oraz dużemu zaangażowaniu i ogromnemu wsparciu finansowemu wójta naszej gminy – p. Grzegorza Ożoga oraz poprzedniej Rady Gminy Ostrów, dziewczęta z zespołu Anturja mogły wziąć udział w tych mistrzostwach Europy, na których mimo dużej konkurencji wywalczyły miejsca w pierwszej dziesiątce. To był duży sukces naszego zespołu.
W zespole trenują przedszkolaki, kadetki, juniorki, seniorki i Anturja Plus. Dyrektor Andrzej Ziajor życzył zespołowi dalszych sukcesów, a instruktorce, Katarzynie Rymut, dobrej współpracy w zespole i satysfakcji z sukcesów dziewcząt. Uczestnicy balu obejrzeli następujące układy taneczne w wykonaniu naszego zespołu:

1-przedszkolaki – „układ świąteczny”

2-seniorki mini formacja baton

3-juniorki pom pom

4-seniorki mini formacja flaga

5- kadetki pom pom (SUPERARTURIANKI)

6-seniorki miniformacja pom pom

7- duo Kasia Rokosz i Natalia Kipa

8- duo Paulina Bukowska i Zuza Bachórz

9- solo Natalia Kipa

10- duo Zuza Paruch, Justyna Cudecka

11 – trio Anturja Plus

Na zakończenie występów skrzyszowskie mażoretki zaprosiły widownię do tańca belgijskiego otwierając tym samym zabawę.