IX Charytatywny Bal Karnawałowy, 06.02.2016r.

IX Charytatywny Bal Karnawałowy w Skrzyszowie otworzył jego gospodarz -dyrektor szkoły Andrzej Ziajor. Bal przyciągnął  wielu filantropów nie tylko ze Skrzyszowa. Ludzie z okolic, przedstawiciele władzy zebrali się tylko po to, aby włożyć swój wkład w działalność zespołu mażoretkowego „Anturja”. Dziewczęta wystąpiły w różnych układach tanecznych. W ubiegłym roku po raz pierwszy wystąpiły na balu kadetki – najmłodsza grupa wiekowa. W tym roku nowością była powołana grupa m.in. mam mażoretek, tzw. Anturja Plus, która również zaprezentowała się w swoich układach tanecznych podczas występu zespołu.  Tak się składa, że w roku 2016 przypada 10-lecie zespołu Anturja. Nie mogło zabraknąć gromkiego „Sto Lat” oraz urodzinowego tortu. Dyrektor w telegraficznym skrócie wspomniał historię zespołu. Powstał on w 2006 r. pod nazwą LOTOS. Pierwszym instruktorem i organizatorem była p. Agnieszka Rubacha (wtedy Kuraś). 2008 r. to udział zespołu w IX Paradzie im. Schumana w Warszawie. Również w 2008 r. funkcję instruktora zespołu obejmuje p. Kinga Bieś. W tym okresie została nawiązana współpraca z p. Janem Sojką – właścicielem Biura Turystycznego Anturja. Zespół zmienił nazwę na „ANTURJA”. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Jankowi za jego wieloletnią pomoc dla zespołu. W 2011r. zespół przejmuje pod swoje skrzydła p. Kinga Mazur, która jest z zespołem do dzisiaj. Wtedy nawiązano współpracę z Orkiestrą Dętą z Dębicy. Od 2012r. mażoretki Anturja jako jedyny zespół z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego uczestniczy w Mistrzostwach Mażoretek i Tamburmajorek Polski Południowo – Wschodniej osiągając znaczące sukcesy, a tym samym godnie reprezentuje nie tylko szkołę, miejscowość Skrzyszów, ale także całą gminę Ostrów. W 2014r. nastąpił podział zespołu na 3 grupy wiekowe. Seniorki prowadzi p. Kinga Mazur, juniorki i kadetki – p. Katarzyna Rymut. Obecnie zespół liczy 50 osób. Trzy miesiące temu powstała nowa grupa Anturja Plus. Z okazji 10-lecia istnienia zespołu dyrektor szkoły serdecznie podziękował wszystkim instruktorom za ich wielki wysiłek i duży wkład pracy w rozwój naszego zespołu mażoretkowego. Słowa ogromnej wdzięczności i uznania skierował do p. Kingi Mazur, p. Kingi Bieś i p. Agnieszki Rubacha oraz p. Katarzyny Rymut. Od początku jak zespół powstał są niezmiennie do dziś w nim dwie kobiety: Katarzyna Rymut i  Karolina Pachoł, którym serdecznie gratulujemy i dziękujemy. Z okazji tego Jubileuszu K. Rymut i K. Pachoł opracowały i wydały okolicznościowy folder dla gości prezentujący działalność zespołu.